Go Back   AsilTürk - Yüreği Vatan Sevgisi İle Dolu Herkesin Buluşma Mekanı > Türk Tarihi , Türk Dünyası , Türk Edebiyatı ve Kültürü > Güzel Türkiyem & Gezelim Görelim > İllerimizi Tanıyalım
Kullanıcı Adınız
Şifreniz
Kayıt Ol Yardım Üye Listesi Ajanda Forumları Okundu Kabul Et


Farkli Bir Ses, Farkli Bir Nefes / 24 Saat Kesintisiz Türk Müzigi


"Bayrakları Bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak, eğer uğrunda ölen varsa Vatandır."

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
10- Balikesir
Konudaki Cevap Sayısı
1
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler
 
Görüntülenme Sayısı
1055


Yeni Konu aç Cevapla
 
Bookmark and Share LinkBack Seçenekler Stil
Alt 03-Ağustos-2009, 10:08   #1 (permalink)
Kullanıcı Profili
Mareşal
Avatar Yok
Kullanıcı Bilgileri
Üyelik tarihi: Temmuz-2009
Üye No : 636
Mesajlar: 12.390
Konuları: 4988
İstatistikleri Seviye: 69 [â� Bé-Yêu â�â� Bé-Yêu â�â� Bé-Yêu â�â� Bé-Yêu â�â� Bé-Yêu â�]
Aktiflik: 1028 / 1714
Güç: 4130 / 27083
Deneyim: 57%
İtibar Puanları
İtibar Puanı : 62344
İtibar Derecesi : BEN SUAT isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.
Teşekkürleri
Teşekkür Etmiş : 12.288
Teşekkür Almış : 4.394
Tuttuğu Takım

Standart 10- Balikesir

BALIKESiR


[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]


Ayvalik


Balik Lokantalari


Erdek


Kaz Daglari


Kus Cenneti


Saat Kulesi


Vallahi Deresi


seytan SofrasiGENEL BiLGi

Balikesir Marmara ve Ege Denizine kiyi veren Türkiye'nin en çok adasini bünyesinde barindiran tarihi kültürel ve dogal güzellikleriyle gerçek bir turizm cennetidir.

Temiz deniz suyunun kumlu plajlara kavustugu parlak yesil renkli zeytinliklerle sarilmis koylari irili ufakli adalari dünyada oksijenin en çok bulundugu Homeros'un destanindaki ida Dagi insanlara binlerce yildir sifa degitan termal kaynaklari ile Balikesir ülkede turizmin ilk basladigi yerlerdendir.


TARiHÇE

Balikesir ve çevresinin tarih öncesi MÖ.3200'lü yillardan günümüze kadar yerlesim gördügü anlasilmaktadir. MÖ 2000'li yillarda Balkanlar üzerinden gelen Pelasglarin koloniler kurduklari görülür. Balikesir Frig Lidya Pers Makedonya Bergama Kralligi Roma ve Bizans dönemlerini yasamistir.

1071 Malazgirt Savasindan sonra Selçuklu Beylerinden Kalem sah Beyin oglu Karesi Bey Karesi Beyligini kurarak Balikesir'i merkez yapti ancak Osmanli egemenligini kabul etti. Balikesir 1923 yilinda vilayet# oldu. ilin Karesi olan ismi 1926 yilinda Balikesir olarak degistirildi.


COgRAFYA

Balikesir Anadolu'nun kuzeybatisindadir. Büyük bir kismi Marmara diger kismi Ege Bölgesi'nde bulunur. Güneyinde Manisa ve izmir batisinda Ege Denizi ve Çanakkale dogusunda Kütahya ve Bursa illeri vardir. Kuzeyi Marmara Denizi ile çevrilidir. Balikesir'de yüksekligi 1800 metreyi geçmeyen daglarla meyilli ovalar alçak tepeler göze çarpar.

Yörede genellikle Akdeniz iklimi hüküm sürmekte ise de bu iklim karakteristigine daha çok Ege kiyilarinda rastlanmaktadir. iç kisimlarda# kara# iklimi hakimdir.


Balikesir ilinin ilçeleri; Ayvalik Balya Bandirma Bigadiç Burhaniye Dursunbey Erdek Edremit Gömeç Gönen Havran ivrindi Kesput Manyas Marmara Savastepe Sindirgi ve Susurluk'tur.


TURiZM

Antik Kentler
Kapidag yarimadasinda bulunan ve Belkis adi ile de anilan antik kenttir. Kalintilar arasinda tiyatro ve tapinak bulunmaktadir.

Erdek Destinasyonu Bandirma / Aksakal Beldesi Ergili Köyü sinirlari içerisinde Manyas Gölü kiyisinda yer alan bu antik yerlesimin arkeolojik bulgulardan MÖ. 7 yy'da iskan gördügü anlasilmaktadir. Akhamenid Kralliginin satrapligindan biri olan Daskyleion Satrapligi Trakya Bogazlar Marmara Denizi Propontis ve Küçük Frigya bölgelerinin hem kontrolünü hem de siyasi ve ekonomik idaresini elinde tutma yetkisine sahipti. Satraplik merkezi olmadan önce de jeopolitik konumundan dolayi Lydia Kralliginin da bu bölgedeki yayilimi sirasinda önem verdigi bir kaleydi. sehrin yaninda soylulara ait anit mezarlardan olan Kösem Tug Aksakal ve Esen tümülüsleri ile MÖ.5 ve 4 yy'a ait yazili belgeler önemli buluntulardir.. Kaz Dagi'nin güneyinde Altinoluk ile Avcilar arasindaki tepededir. Pelajgoi'ler tarafindan kurulmustur. M.Ö. VI. Yüzyildan sonra Pers Helenistik ve Roma egemenligini yasamistir. Bizanslilar döneminde bir psikoposluk merkezi olmustur. Kale mezarlik ve Artemis'e ait bir kabartma vardir.

Edremit Destinasyonu
Marmara Adasi’nin kuzeyinde Saraylar Köyü çevresinde bulunan antik mermer ocaklari ile ünlü bu sehirde antik çagdan günümüze kadar mermerin hammadde olarak çikarildigi görülür. i.Ö. 844 yillarinda Prokonnessos Miletos’ un bir kolonisi olarak kurulmus yüzyillari boyunca mermeri ile ün kazanmistir. Prokonnessos mermeri iÖ.4 yy’ da Ephesos'nun ünlü Artemis Tapinagi’nin sütunlarinda ve Halikarnessosos Satrapi Mousolos’ un sarayinda kullanilmaktadir. Ayrica Roma imp.’nun mermer ihtiyacini karsilamada Prokonnessos önemli bir rol oynamistir. Bilinen kaynaklara göre kent Lidya Krali Alyattes'in oglu Adramys ( M.Ö. 6. yy) tarafindan Mysialilar'a karsi bir kale olarak Eunos'un güneyinde bir tepe üzerine kurulmustur. (Bugünkü Ören Mahallesi) Antik kaynaklarda Adramytteion sadece bir sehir degil ayni zamanda bir bölge adi olarak da anilmaktadir. Bu duruma göre Adramytteion bölgesi Gargara'dan (Küçükkuyu) baslayarak Pyrrha (Gömeç sinirlari içinde kalan Karaburun)'a kadar bir cografi bölgedir. Bu bölge Edremit ilçesi kiyi kesimi ile Burhaniye ilçesinin tümünü içine almaktadir. Bölge içinde Adramytteion disinda baska kentler bulundugu da belirtilmektedir. Klasik dönemde yerli halkin yanisira bölgenin Lydia'lilar Aeoller ve bir süre için Kimmerler tarafindan iskan edildigi bilinmektedir. Bölge M.Ö. 422'de bir süre Perslerin de denetiminde kalmistir.

Helenistik Dönemde de önemli bir kent olan Adramytteion'un adi Makedonyali Yöneticilerin mücadelesinde de karsimiza çikmaktadir. Kralliklar döneminde Bergama Kralligi için önem tasiyan bölgenin Roma için de önemi büyüktür. Roma idaresinde Asya Eyaletine bagli önemli Yargi Merkezlerinden biri olmustur. Bugün antik kentle ilgili bilimsel kazilar Ören Mahallesinde sürmektedir.

Plajlar
Sarimsakli: Ayvalik ilçe merkezine 8 km uzakliktadir. 7 km uzunlugunda 100 m. eninde bir kumsala sahip plaj; birçok konaklama tesisine kafeteryaya özellikle deniz mahsulleri satan restoranlara ve gazinolara sahiptir.

sahinkaya(Badavut): Sarimsakli plajlarinin devamidir. Halen açik olup ince ve temiz kuma sahiptir.

Altinova : Ayvalik ilçesinin sirin bir bucagi olan Altinova temiz sahillere sahiptir. ilçe merkezine 13 km. olan belde piknik ve gezi yerleri ile orman içinde dinlenmeye olanak saglamaktadir.

Ali Çetinkaya (Armutçuk): ilçesinin kuzey kiyisinda temizince kumu ile halka açik bir plajdir.

Duba Mevkii: Ayvalik ilçesi Alibey Adasi yolu üzerindedir.

Alibey Adasi (Cunda): ilçe merkezine karayolu ile 8 km. uzakliktadir. Adanin çevresi dogal plajdir. Balik lokantalari ile ünlüdür.

Daha Fazla Bilgi için : Ayvalik Destinasyonu
Kapidag’in Bandirma’ya bakan sahillerinde dogal ve genis kumsallar bulunmaktadir. Bunlardan Kocakum ve Tanaça mevkiindekiler ünlüdür. Akçay : Edremit’e 10 km uzakliktadir. Sahil seridi olup kismen çakillidir. Her yerinden fiskiran tatli soguk sulari ve artezyenleri ile ünlüdür.

Altinoluk : Edremit’e 28 km. mesafededir. Oksijen deposu özelligini tasiyan yörede çok sayida konaklama tesisi ve eglence mekanlari bulunmaktadir.

Daha Fazla Bilgi için : Edremit Destinasyonu
Çakilli olmayan altin renkli kum seridinin bastan basa sardigi Erdek sahilleri Türkiye’nin en güzel tabii plajlarindandir. Plaj Edincik altlarindan baslayip Çugra'ya kadar uzanir. Sahillerin hemen hemen tamaminda konaklama tesisleri ve kamplar bulunmaktadir. Narli Ocaklar ve ilhan Köyleri de tabii kumsallarla çevrili plaj yerleridir.

Daha Fazla Bilgi için : Erdek Destinasyonu Ören : Burhaniye ilçe merkezine 4 km uzakliktadir. Sahillerinin tamami temiz tabii ve ince kumludur. Ögretmenevleri ve iskele Mevkiiinden de denize girilebilmektedir. Yaklasik 10 km. uzunlugundaki bu kumsallarin eni 30-60 m. arasindadir. Gönen’e 26 km. mesafede tabii kumsallari ile ünlü Denizkent konaklama tesisleri lokantalari ve gazinolari ile güzel bir tatil beldesidir. Yesil ile mavinin kucaklastigi kiyilar tabii plajlarla kaplidir. ilçeye ulasim deniz yolu ile saglanmaktadir. Özellikle Avsa Adasi yaz aylarinda istanbul-Avsa arasi gemi ve deniz otobüsü ile gelen önemli miktarda yerli ve yabanci turist akinina ugramaktadir. Dogal plaj olan Avsa Adasi plajinin yanisira Ekinlik ve dibi mermer olan Saraylar Köyü’ndeki Mermer Plaji ilgi çekici olanlaridir.

Avsa Adasi
Marmara Bölgesinin çnemli turistik merkezlerinden olan Avsa Adasi Marmara Denizi'nin güneybatisinda bulunan üç büyük adadan biri (Marmara Avsa Pasalimani)dir. Etrafinda dokuz küçük engebeli ada bulunmaktadir. 36 km2 lik bir alani kaplayan adanin kiyilari ince kumlu plajlarla çevrilidir. Adada konaklamak için pek çok otel ve pansiyon bulunmaktadir.

Adanin dogal yapisinda bulunan granit her yil yapilan Granit Heyken Sempozyumuna konu olmaktadir.

Avsa'ya ulasim; motor veya feribolta Erdek’ten 2 saat sarköyden feribolta 2 saat Karaköyden (yazin) vapurla 6 saat Sirkeciden (yazin) denizotobüsü ile 3 saat sürmektedir.

Saat Kulesi
sehir merkezinde Anafartalar Caddesinde eski Belediye binasi bitisigindedir. 1827 yilinda Silistre Valisi Giridizade Mehmet Pasa tarafindan Galata Kulesinin benzeri olarak yaptirilmistir.1897'deki depremde yikilmis Mutasarrif Ömer Ali bey tarafindan onarilmis bugünkü seklini almistir.

Camiler ve Türbeler
1461 yilinda Fatih Sultan Mehmet devri vezir ve kumandanlarindan Zagnos Pasa tarafindan bir külliye olarak yaptirilmistir. simdi sadece cami ve hamami kalmistir. Bugünkü cami 1902 de yeniden insa edilmistir. 14. yüzyilin ikinci yarisinda Yildirim Bayezit tarafindan yaptirilmistir. 1243 Hicri ve 1313 Hicri yillarinda iki kere tamir görmüstür. Eserin yapiminda bazilika plan tipi uygulanmistir. Minber kapisi ve üzerindeki dikdörtgen panoda kufi yazisi bulunmaktadir. Pasa Cami arkasinda bulunmaktadir. içerisinde Karasi Beyliginin kurucusu Karasi bey ile 5 ogluna ait mezarlar bulunmaktadir. Yuvarlak bir yarim ay seklindeki ön yüzü alti pencerelidir. Kapisindaki onarim kitabesinde sülüs yazisi ile Kara isa Bey Türbe-i serifesi ikinci satirda rika yazi ile Tecdiden insasi 1338 yazilidir. Üzeri kiremitli bir çati ile örtülüdür. Karasi Bey’ in sandukasi kufi yazi ile süslüdür. ilçe merkezine ismet Pasa Mahallesinde yerli rumlar tarafindan kilise olarak yapilmis 1928 yilindan sonra camiye dönüstürülmüstür.

Kilise ve Manastirlar
Antik dönemde Didumus Dagi olarak bilinen dagin eteginde manastir kilise ve yapi gruplarindan olusan bir kompleks duvar teknigine göre 19.yy’(1800’lü yillarda) Rumlarin kullandigi bir dini anit yapi mevcut temellerden ve duvar kalintilarindan bodrum üzerine 2 katli bir yapi oldugu anlasilmaktadir. Bugün mevcut olan kilisenin güney duvari ile ABSiS duvarinin bir kismi ayakta ve yüzeyde bulunmaktadir. 1873 yilinda insa edilen kilise; akmayan islemeli sarimsak taslariyla dikkati çeken Asagi Çesme sirasindadir. Bulundugu yer Hiristiyanlar ile Müslümanlarin birlikte yasadigi kentin ilk mahallesidir. Çevresindeki sokak dokusu ve neo_ klasik özellik tasiyan sivil mimari dokusu tipik evleriyle bir bütünlük içindedir. Kilise mimari özellikleri içteki mermer isçiligi dini konulari içeren tavan süslemeleri isa’nin dogumundan ölümüne kadar anlatan resimleri balik derisi üzerine yapilmis azize portreleri ile kentin halen bozulmamis en dikkate deger eseridir. Tanrinin kutsadigi yerlerden olan Pateriçe körfezinde bulunan Güvercin Adasi ve ada içerisindeki Manastir ortaçagdan günümüze kadar gelebilen bir yapi olarak büyük ilgi görmektedir.

Taksiyarhis Kilisesi (Cunda Adasi)
Cunda-Alibey Adasi’ndadir. Tevrat ve incil’den alinan dini konularin islendigi fresklerle süslenmistir. Günümüzde zeytinyagi fabrikasi olarak kullanilan ion sütunlu Fenoremeni Kilisesi ortadokslarca içindeki kutsal su nedeniyle ‘AYAZMA‘ olarak anilmaktadir. Cunda Adasi (Alibey Adasi)’nin kuzeye uzantisi olan Pateriçe bölgesinin arka tarafinda olup kendine özgü ve çevresi görülmeye deger kültürel bir zenginliktir.

Kaz Daglari
Ege Bölgesi ile Marmara Bölgesini birbirinden ayiran antik çaglarda ida Dagi olarak anilan Biga Yarimadasinin en yüksek kütlesi olan Kazdaglari; tabiat güzellikleri tarihi degeri manzara seyri fauna ve flora zenginligi ve bol su kaynaklari ile ülkemizde mevcut 23 adet Milli Parkin en önemlilerindendir. Kaz Daglari'nda Balikesir merkezine uzakligi 125 km uzunlugu 30 km olan sahinderesi Kanyonu Jeep Safari veya Off-road için uygun mekanlardir.

Daha fazla bilgi için href=?app=korualan&korualan=1&altbaslik=08.00.00>K azdagi Milli Parki

Korunan Alanlar
Kazdagi Milli Parki
Kuscenneti Milli Parki
Ayvalik Adalari Tabiat Parki
Gürgen Dagi Tabiat Koruma Alani

Kus Gözlem Alani
Kus Gölü

Sportif Etkinlikler
Alaçam Daglari: ilin dogusunda bulunur. Dogu-bati yönünde uzanir. En yüksek tepesi 1625 metre ile Tilki Tepesidir.

Madra Daglari: Ege ve Marmara'yi birbirinden ayirir. Bu dag ilin güneybatisinda olup kuzeydogu yönünde uzanir. En yüksek tepesi 1338 metredir.

Kaz Daglari: il sinirlarinin batisinda Edremit Körfezi'nin kuzeyindedir. Mitolojide ismi ida olarak geçen bu dag bati yönünde uzanmis 1767 metreye kadar yükselir.

Çatal Dagi: Susurluk ilçesinin biraz dogusunda yükselen iki büyük çikintisi olan bu dag ilin dogusunda uzanmaktadir. Orhaneli dag grubuna dahil olup en yüksek tepesi 1336 metredir.

Kapidag: Bandirma ve Erdek Körfezi arasinda tesekkül etmis bir yarimadadir. 200 metreye kadar yükselmektedir. Çok sert ve denize kadar inen dimdik meyilli makilerle örtülü yamaçlardan olusmustur. Balikesir'in özellikle Ayvalik kiyisi sualti dalis için elverisli koylara sahiptir.
Ayvalik-Sualti Dalis

Kaplicalar
Gönen ilçesindeki kaplicanin çok eski bir tarihi vardir. Kaplica Misirlilar Romalilar ve Bizanslilar zamaninda isletilmistir. Yörede yapilan kazilarda çikarilan termaller ile ilgili tarihi eserler Gönen Açik Hava Müzesinde bulunmaktadir.
Gönen Kaplicalari Balikesir'e 18 km izmir karayoluna ise üç km uzakliktadir. Cilt hastaliklarina içildiginde mide rahatsizliklarina romatizmali hastalara kadin hastaliklarina üst solunum yollari rahatsizliklarina iyi gelmektedir.

Gönen - Dag Ilicasi (Eksidere Gençlik içmesi)
Gönen ilçesine 13 km uzakliktadir. Ilicada banyo yapilmakla beraber içme suyu olarak da kullanilmaktadir. Dag ilicasi 220 yatak kapasitelidir. Edremit ilçesindedir. Kaplicanin orijinal bölümlerinde ilkçag Roma hamami özelliklerini tasidigi görülmektedir. Suyun sicakligi 64ºC olup romatizma kadin hastaliklari cilt hastaliklari guatr kireçlenme sedef böbrek tasi ve kumlari ile# karaciger# hastaliklarina iyi gelmektedir. Konaklama imkanina sahiptir. Edremit ilçesine 35 km uzakliktadir. Kaplica suyu çesitli kadin hastaliklarina romatizmaya ve içilmek suretiyle böbrek tasi rahatsizliklarina iyi gelmektedir. Balikesir-Bandirma yolunun 13 kilometresinden samliya ayrilan yola 22 km uzakliktadir. Kaplica suyu romatizma siyatik kireçlenme ve bazi cilt hastaliklarina iyi gelmektedir. Konaklama imkanina sahiptir. Hisarköy Termal Tesisleri Bigadiç ilçesinin 18 km dogusunda yemyesil bir doga içerisinde bulunmakta olup 48 yatak kapasitelidir. Kaplica suyu romatizma kireçlenme siyatik egzama kadin hastaliklari böbrek hastaliklari basta olmak üzere bir çok rahatsizliklar üzerinde olumlu etkiler yaratmaktadir. Kaplica Sindirgi ilçesine 20 km. uzaliktadir. Romatizma nevralji nevrit ve kadin hastaliklarina iyi gelmektedir. Hisaralan Kaplicasi ile çevresindeki pansiyonlarda konaklama imkani bulunmaktadir. Sindirgi ilçesine 8 km uzakliktaki Ilicali Köyü'ndedir. Gut hastalarina böbrek taslarina cilt ve mide hastaliklarina iyi gelmektedir. Susurluk-Bandirma asfalti üzerinde Susurluk ilçesine 20 km uzaklikta Ilica Bogazi köyündedir. Kaplicadan su ve çamur banyosu olarak yararlanilmaktadir. Kaplica sulari; romatizma kireçlenme felç ve kadin hastaliklari gibi bir çok hastaliga iyi gelmektedir. Konaklama imkani vardir. Susurluk ilçesine 10 km mesafede Dereköy hudutlari içindedir. Su 18ºC sicakliginda olup içilmek suretiyle mide bagirsak hastaliklarina ve hazimsizliga iyi gelmektedir. Manyas ilçesine 6 km uzakliktadir. Kireçlenme spor sakatliklari böbrek ve sirt agrilari kronik romatizmaya bagli eklem ve eklem disi hastaliklarin tedavisinde kullanilmaktadir. Burhaniye'ye 10 km Karaagaç'a iki km. uzakliktadir. Hamami mevcut olup banyo seklinde yararlanilmaktadir. Uyuz ve diger cilt hastaliklarina iyi gelmektedir.


ULAsIM

Balikesir Ankara ve istanbul'u izmir'e baglayan karayolu üzerinde bir transit merkezi durumundadir. Bursa-Ankara-istanbul izmir ve Çanakkale illerine düzgün asfalt yollarla baglidir. Ayrica istanbul üzerinden feribot ve deniz otobüsü ile ulasilabildigi gibi Körfez Havaalani ve Balikesir Hava alaninin hizmete girmesiyle istanbul havayolu baglantisi da bulunmaktadir. Balikesir'den Türkiye'nin her yerine karayolu imkani bulunmaktadir.

Otogar Tel : (+90-266) 241 11 99 Ankara-Balikesir izmir-Balikesir ve Balikesir-Bandima arasinda demiryolu ulasimi mevcuttur.

istasyon Tel : (+90-266) 713 60 89 - 715 30 50 istanbul'dan Bandirma ilçesine feribot ve yolcu vapuru ile seferler yapilmaktadir. Körfez havaalaninin hizmete açilmasiyla havayolu ile istanbul'dan Ayvalik Burhaniye ve Edremit ilçelerine ulasabilmek mümkün olmaktadir.Türk Hava Yollari Acentasi Körfez Havaalani içerisinde hizmet vermektedir.

Limani Tel : (+90-266) 312 11 30
sY Acentasi: (+90-266) 376 13 36

sY EDREMiT - iSTANBUL SEFERLERi
EDREMiT KALKIs Pazartesi: 10:35 Cuma:19.10
iSTANBUL KALKIs Pazartesi: 09.00 Cuma:17.25


YEME iÇME

ilin hösmerim tatlisi ve Susurluk ayrani meshurdur.


ALIsVERis

ilin hösmerim tatlisi kolonyalari Yagci Bedir halisi alisveriste alinmasi önerilen özgün ürünlerdir.


ÖNEMLi TELEFONLAR


Valilik : (+90-266) 239 67 04
Belediye : (+90-266) 243 04 00
Hastane : (+90-266) 245 96 26 - 8 Hat
Polis : (+90-266) 243 32 64
Jandarma : (+90-266) 221 24 00 - 221 24 01 - 221 24 02
il Turizm Müdürlügü : (+90-266) 244 72 71 - 241 18 20
Ayvalik Turizm Danisma Müdürlügü : 0.266.312 21 22
Edremit Turizm Danisma Müdürlügü : 0.266.384 11 13
Erdek Turizm Danisma Müdürlügü : 0.266.835 11 69
Burhaniye Turizm Danisma Müdürlügü : 0.266.416 35 00


LiNKLER

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
__________________
__________________________________:
Kırık Link Taşıyan Herkese 500 + Rep:45:
Ortalık Ulubatlı Hasanla Dolu Ama Bayrak Dikecek Yiğit Yok...
Dikkat !!! Kopyala Yapıştır Özelliğini Sadece Üyelerimiz Kullanabilir. Üyelik Ücretsizdir.. Ayrıca Üyelerimiz Forumdan Tamamen Reklamsız ve çok daha hızlı şekilde yararlanabilir.
BEN SUAT isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 15-Eylül-2009, 14:23   #2 (permalink)
Kullanıcı Profili
Albay
Avatar Yok
Kullanıcı Bilgileri
Üyelik tarihi: Nisan-2009
Bulunduğu yer: TURKEY
Üye No : 146
Mesajlar: 3.962
Konuları: 633
İstatistikleri Seviye: 47 [â� Bé-Yêu â�â� Bé-Yêu â�â� Bé-Yêu â�â� Bé-Yêu â�â� Bé-Yêu â�]
Aktiflik: 232 / 1164
Güç: 1320 / 19419
Deneyim: 57%
İtibar Puanları
İtibar Puanı : 38688
İtibar Derecesi : Mehmet_33 has a reputation beyond reputeMehmet_33 has a reputation beyond reputeMehmet_33 has a reputation beyond reputeMehmet_33 has a reputation beyond reputeMehmet_33 has a reputation beyond reputeMehmet_33 has a reputation beyond reputeMehmet_33 has a reputation beyond reputeMehmet_33 has a reputation beyond reputeMehmet_33 has a reputation beyond reputeMehmet_33 has a reputation beyond reputeMehmet_33 has a reputation beyond repute
Teşekkürleri
Teşekkür Etmiş : 64
Teşekkür Almış : 566
Tuttuğu Takım

Standart Cevap: 10- Balikesir

Bilgi ve paylasim için tesekürler ellerine saglik ...
Dikkat !!! Kopyala Yapıştır Özelliğini Sadece Üyelerimiz Kullanabilir. Üyelik Ücretsizdir.. Ayrıca Üyelerimiz Forumdan Tamamen Reklamsız ve çok daha hızlı şekilde yararlanabilir.
Mehmet_33 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla
Etiketler:


Etiketler
balikesir

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Balikesir Efsanesi Dinçer Destanlarımız & Türk Efsaneleri 2 18-Aralık-2009 12:23
Balikesir Yolunda Serhat Türkü Sözleri 0 25-Kasım-2009 17:00
Balikesir üniversitesi Dinçer Üniversiteleri Tanıyalım 1 11-Ekim-2009 23:25
Balikesir oguz38 İllerimizi Tanıyalım 3 05-Ekim-2009 20:42
Balikesir Oyunlari Umay36 Türk Halk Oyunları 0 02-Ekim-2009 16:30


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2